KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Miniatyr 2895255
*
nr 289 5255
Miniatyr
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 14:02:06
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
3354 Byrå
Miniatyr. Bredd: 40 cm, djup: 22 cm, höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:47
-
9365 Miniatyrer
5 st. Varav 3 st. Carl-Harry Stålhane (1920-1990),..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:47
-
9372 Miniatyrkanna
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:05
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:08
*
Miniatyr
nr 289 5255
Miniatyr
Maria & Jesusbarnet, 1800-tal
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 14:02:06 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konst maria & jesusbarnet miniatyr
-
3354 Byrå
Miniatyr. Bredd: 40 cm, djup: 22 cm, höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:47 -
9365 Miniatyrer
5 st. Varav 3 st. Carl-Harry Stålhane (1920-1990),..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:47 -
9372 Miniatyrkanna
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:05
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:08