GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10605016
*
nr 1060 5016
VASE
ceramics, Bladdekor i relief, height: 20 cm, crazings.
Keramik, Bladdekor i relief, höjd: 20 cm
Condition: krackeleringar
Estimate:
400
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday October 3 2016
at 19:49:19
- Bid history
Time
Bidder
Bid
28/9 17:07:22
1
100 kr
1/10 21:39:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladdekor i relief keramik vas
-
5209 VASES
2 pcs, ceramics. Height: 17 ca,
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:03
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
tomorrow
17 juni at 18:56
-
5278 VASES
one pair, Rörstrand, Sweden, Alf Wallander (1862-1..//
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:11
-
5279 VASES
one pair, Rörstrand, Sweden, Alf Wallander (1862-1..//
Auction ends
tomorrow
17 juni at 18:22
*
VASE
Condition: krackeleringar
nr 1060 5016
VASE
ceramics, Bladdekor i relief, height: 20 cm, crazings.
Keramik, Bladdekor i relief, höjd: 20 cm
Condition: krackeleringar
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday October 3 2016 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
28/9 17:07:22 | 1 | 100 kr |
1/10 21:39:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladdekor i relief keramik vas
-
5209 VASES
2 pcs, ceramics. Height: 17 ca,
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:03 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
tomorrow
17 juni at 18:56 -
5278 VASES
one pair, Rörstrand, Sweden, Alf Wallander (1862-1..//
Auction ends
tomorrow
17 juni at 19:11
-
5279 VASES
one pair, Rörstrand, Sweden, Alf Wallander (1862-1..//
Auction ends
tomorrow
17 juni at 18:22