KONST / Litografier / Färglitografi 13115138
*
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 20:40:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 11:14:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50
*
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Läs mer om Pierre Fix-Masseau
nr 1311 5138
Pierre Fix-Masseau
(1905-1994), Frankrike
Färglitografi, "Orient-Express". Signerad, numrerad 175/500, daterad -87. Oramat löst blad. Bladets mått: 40x30 cm
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 11:14:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Fix-Masseau
Pierre Fix-Masseau, fransk bildkonstnär född 1905, död 1994.Läs mer om Pierre Fix-Masseau
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad pierre fix-masseau
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
-
4227 Färglitografi
Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:50