KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11978060
nr 1197 8060
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st. Stockholmsmotiv, signerade, 18x23
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 20 augusti 2018
kl 20:03:39
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
20 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström