GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 15302040
nr 1530 2040
Berit Ternell
(f. 1929), Sverige
60 pieces, Berit Ternell (b. 1929), Sweden. "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal. Blank glasyr i blått och brunt, 4 assietter med nagg.
DINNER SET, 60 delar, "Kosmos", Gefle, 1960/70-tal. Blank glasyr i blått och brunt
Condition: 4 assietter med nagg
Berit Ternell, Swedish painter, born 1929.
2000
SEK 1500
Monday Mars 27 2023
at 19:31:15
22/3 08:39:53
Gefle Porslinsfabrik AB