MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Oil lamp 9349131
*
nr 934 9131
OIL LAMP
,
Längd ()
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:44:26
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 06:08:43
1
150 kr
12/1 15:00:27
2
150 kr
12/1 15:00:27
1
150 kr (Robot)
12/1 18:32:31
3
200 kr
12/1 19:31:45
4
300 kr
12/1 19:33:25
3
300 kr
12/1 19:33:25
4
300 kr (Robot)
12/1 19:33:48
3
350 kr
12/1 19:37:21
4
450 kr
12/1 19:39:07
3
450 kr
12/1 19:39:07
4
450 kr (Robot)
12/1 19:39:26
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljelampa
-
4016 INK STAND
metal, early 20th century, + brevkni. Length: 32-25,
Auction ends
in a week
10 juni at 20:10
-
4031 BOWL WITH FOOT
around year 1900, Sèvres, porcelain, brass. Diamet..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
10 juni at 19:08
-
2007 INDIAN INK DRA..
Lenke Rothman (1929-2008), Sweden. Landskap med tr..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:31
-
2006 INDIAN INK DRA..
Lenke Rothman (1929-2008), Sweden. Landscape. Sign..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:09
-
3385 Vril
20th century, birch wood. Signerad EP, etikettmärk..//
Auction ends
in a week
10 juni at 19:28
*
OIL LAMP
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 9131
OIL LAMP
,
Längd ()
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/1 06:08:43 | 1 | 150 kr |
12/1 15:00:27 | 2 | 150 kr |
12/1 15:00:27 | 1 | 150 kr (Robot) |
12/1 18:32:31 | 3 | 200 kr |
12/1 19:31:45 | 4 | 300 kr |
12/1 19:33:25 | 3 | 300 kr |
12/1 19:33:25 | 4 | 300 kr (Robot) |
12/1 19:33:48 | 3 | 350 kr |
12/1 19:37:21 | 4 | 450 kr |
12/1 19:39:07 | 3 | 450 kr |
12/1 19:39:07 | 4 | 450 kr (Robot) |
12/1 19:39:26 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: oljelampa
-
4016 INK STAND
metal, early 20th century, + brevkni. Length: 32-25,
Auction ends
in a week
10 juni at 20:10 -
4031 BOWL WITH FOOT
around year 1900, Sèvres, porcelain, brass. Diamet..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
10 juni at 19:08 -
2007 INDIAN INK DRA..
Lenke Rothman (1929-2008), Sweden. Landskap med tr..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:31
-
2006 INDIAN INK DRA..
Lenke Rothman (1929-2008), Sweden. Landscape. Sign..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:09 -
3385 Vril
20th century, birch wood. Signerad EP, etikettmärk..//
Auction ends
in a week
10 juni at 19:28