FURNITURE / Chairs and Stools / Armchair 10739281
nr 1073 9281
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
+ pall, Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese, slitage, skador.
ARMCHAIR, + pall, Yngve Ekström (1913-1988), Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese
Condition: slitage, skador
Yngve Ekström, born 1913, dead 1988.
3000
SEK 4000
Monday December 5 2016
at 18:00:50
2.400 kr
3.800 kr