SILVER & METAL / Silver / Bowl 9341189
nr 934 1189
BOWL
silver, Reliefmönster, importstämplar, length: 35, Delvis förgylld,
Silver, Reliefmönster, importstämplar, längd: 35, Delvis förgylld
2600
SEK 1600
Monday January 12 2015
at 18:22:57
1.000 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Robot)
Jan 12
e-auktion
Read more about e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver