KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16066394
nr 1606 6394
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 33x28 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 18 mars 2024
kl 19:10:04
18/3 15:43:46
350 kr
18/3 17:33:16
Kurt Björkegren
Läs mer om Kurt Björkegren