KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13491130
*
nr 1349 1130
Hannes Wagnstedt
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 20:15:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 12:19:46
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hannes Wagnstedt
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Hannes Wagnstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hannes wagnstedt landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Hannes Wagnstedt
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Läs mer om Hannes Wagnstedt
nr 1349 1130
Hannes Wagnstedt
(1906-1980), Sverige
Oljemålning, Landskap med hus. Signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Hannes Wagnstedt, född 1906 i Malå, Västerbotten, död 1980, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 12:19:46 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hannes Wagnstedt
Hannes Wagnstedt, född 1906 i MalÃ¥, Västerbotten, död 1980, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hannes Wagnstedt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hannes wagnstedt landskap landskap med hus landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51