SILVER & METAL / Silver / Bowl 6478593
nr 647 8593
BOWL
på fot, silver, 19th century, height: 10, diameter: 11,
på fot, Silver, 1800-tal, höjd: 10, diameter: 11
1000
SEK 500
Monday July 5 2010
at 18:21:48
5/7 16:30:28
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver