ART / Oil paintings / Oil painting 16011022
nr 1601 1022
Lennart Jirlow
(1936-2020), Sverige
Lennart Jirlow (1936-2020), Sweden, attributed. Kvinna på blomsteräng. No signature. Proveniens: Familjen Per & Karl Gerhard. Oil on panel, ca 55x68 cm, outer dimensions including frame: 66x81 cm,
OIL PAINTING, Lennart Jirlow (1936-2020), Sverige, tillskriven. Kvinna på blomsteräng. Ej signerad. Proveniens: Familjen Per & Karl Gerhard. Olja på pannå, ca 55x68 cm, yttermått inklusive ram: 66x81 cm
Lennart Jirlow, Swedish painter born in Stockholm 1936, dead 2020.
15000
SEK 10000
Monday February 26 2024
at 18:47:55
25/2 16:42:02
- Klassiska
Feb 26
Klassiska
Read more about Klassiska
Lennart Jirlow
Read more about Lennart Jirlow