KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6082549
*
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 november 2009
kl 19:27:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:26:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:24
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 608 2549
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, läsande pojke, 25x32
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 22:26:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik läsande pojke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:24 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:24