ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9344208
*
nr 934 4208
DRAWING
Å Löndskog, signed. -85, Man med blommor, 68x48,
Å Löndskog, signerad. -85, Man med blommor, 68x48
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:31:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/1 19:52:21
1
200 kr
10/1 15:27:34
2
200 kr
10/1 15:27:34
1
200 kr (Robot)
10/1 15:28:34
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man med blommor teckning vattenfärg å löndskog
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47
-
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:42
-
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18
-
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45
-
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14
*
DRAWING
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
nr 934 4208
DRAWING
Å Löndskog, signed. -85, Man med blommor, 68x48,
Å Löndskog, signerad. -85, Man med blommor, 68x48
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/1 19:52:21 | 1 | 200 kr |
10/1 15:27:34 | 2 | 200 kr |
10/1 15:27:34 | 1 | 200 kr (Robot) |
10/1 15:28:34 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller man med blommor teckning vattenfärg å löndskog
-
2041 WATERCOLOUR
Aina Larsson (b. 1935), Sweden. Chair. Signed, she..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:47 -
4085 WATERCOLOUR
Anders Gullberg (b. 1927). Renar i vinterskog. Sig..//
Auction ends
this Monday
10 juni at 19:42 -
2089 WATERCOLOUR
Ann Margret Hede. Archipelago scene. Signed. Water..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:24
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:18 -
2106 WATERCOLOUR
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sweden. Interiö..//
Present: SEK 5000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:45 -
2043 WATERCOLOUR
Eva von Hanno (b. 1945), Norway. Lupines. Signed, ..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14