KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16164183
nr 1616 4183
Fritiof Strandberg
(1906-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939, gårdsmotiv. Olja på duk, 67x44 cm, yttermått inklusive ram: 78x56 cm
Fritiof Strandberg, svensk bildkonstnär född 1906, död 1988.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:42:29
23/4 15:06:19
Fritiof Strandberg
Läs mer om Fritiof Strandberg