![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 9941074
*
nr 994 1074
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Olle Kåks (1941-2003). 1995, 98/160, motivet: 76x55
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 18:21:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/11 18:10:35
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 994 1074
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi, Olle Kåks (1941-2003). 1995, 98/160, motivet: 76x55
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/11 18:10:35 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16