SILVER & METAL / Silver / Candlesticks 9941538
nr 994 1538
CANDLESTICKS
one pair, silver, Birmingham, 1900-talets första hälft, height: 18, 5,
1 par, Silver, Birmingham, 1900-talets första hälft, höjd: 18, 5
1500
SEK 1800
Monday November 16 2015
at 20:30:49
1.200 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver