KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 12275109
nr 1227 5109
Nils Nilsson Skum
(1872-1951), Sverige
Blyerts, Samer och renar, signerad. 1942. Motivet: 18x23
Nils Nilsson Skum, samisk tecknare och målare född 1872, död 1951.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 7 januari 2019
kl 19:32:24
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
Nils Nilsson Skum
Läs mer om Nils Nilsson Skum