MISCELLANEOUS / Toys / Plåtleksak 11105054
*
nr 1110 5054
Plåtleksak
Helikopter, mekanisk, märkt "Alps Made in Japan", length: 28 cm, rörligt motorblad,
Helikopter, mekanisk, märkt "Alps Made in Japan", längd: 28 cm, rörligt motorblad
Estimate:
500
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday May 22 2017
at 18:37:19
- Bid history
Time
Bidder
Bid
22/5 18:18:27
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helikopter leksaker mekanisk plåtleksak rörligt motorblad
-
9257 ROCKING HORSE
old. Length: 129 cm, height: 87 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:43
-
9108 TOY CARS
3 pcs, including Steiff. Length: 24-39 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:48
-
9359 TOY ANIMALS
4 pcs, old, 2 nallar + 2 hundar. Length: - cm, wear.
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:43
-
9105 TOY ANIMALS
ca 25 pieces, vilda djur, elastolin,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:20
-
9299 Modellok
Bayerische S 3/6. Length: 21 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:44
*
Plåtleksak
Read more about 50/60-tal
nr 1110 5054
Plåtleksak
Helikopter, mekanisk, märkt "Alps Made in Japan", length: 28 cm, rörligt motorblad,
Helikopter, mekanisk, märkt "Alps Made in Japan", längd: 28 cm, rörligt motorblad
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
22/5 18:18:27 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: helikopter leksaker mekanisk plåtleksak rörligt motorblad
-
9257 ROCKING HORSE
old. Length: 129 cm, height: 87 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:43 -
9108 TOY CARS
3 pcs, including Steiff. Length: 24-39 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:48 -
9359 TOY ANIMALS
4 pcs, old, 2 nallar + 2 hundar. Length: - cm, wear.
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:43
-
9105 TOY ANIMALS
ca 25 pieces, vilda djur, elastolin,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:20 -
9299 Modellok
Bayerische S 3/6. Length: 21 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:44