SILVER & METAL / Silver / Sugar bowl 9341026
nr 934 1026
SUGAR BOWL
på fot, silver, late 19th century, height: 25 cm, weight: 450 g, lagning.
på fot, silver, sent 1800-tal, höjd: 25 cm, vikt: cirka 450 g
Condition: lagning
2600
SEK 1700
Monday January 12 2015
at 20:25:11
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Robot)
1.700 kr
Jan 12
e-auktion
Read more about e-auktion
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver