SILVER & METAL / Silver / Beaker 11892186
nr 1189 2186
BEAKER
silver, delvis förgylld, Olof H Bergström. 1810, Uppsala, Sweden, height: 22,
silver, delvis förgylld, Olof H Bergström. 1810, Uppsala, Höjd: 22
4000
SEK 3000
Monday June 11 2018
at 20:13:41
11/6 13:42:39
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver