ART / Etchings etc / Graphic art 14325092
nr 1432 5092
Brita Andersson
(1925-2010), Sverige
Brita Andersson (1925-2010), Sweden. Diptych, 'Närhet' respektive 'Figurer I'. Torrnål respektive etsning. Signed, numbered 13/35 respektive 3/25. Image dimensions: ca 20x20 cm, outer dimensions including frame: 35x61 cm,
GRAPHIC ART, Diptyk, "Närhet" respektive "Figurer I". Torrnål respektive etsning. Signerad, numrerad 13/35 respektive 3/25. Bildmått: ca 20x20 cm, yttermått inklusive ram: 35x61 cm
Brita Andersson, Swedish artist born 1925 in Kiruna, dead 2010.
300
SEK 150
Monday November 22 2021
at 18:30:57
18/11 22:04:31
100 kr
22/11 18:25:58
Brita Andersson
Read more about Brita Andersson