LIGHTING / Table lamps / Table lamp 11108034
*
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:55:24
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/5 08:50:42
1
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
in a week
10 juni at 20:23
-
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
in a week
10 juni at 20:47
-
3140 TABLE LAMP
19th century, France, porslin / metall, fd Fotogen..//
Auction ends
in a week
10 juni at 18:41
-
3141 TABLE LAMP
column, onyx / metall. Height: 45 cm,
Auction ends
in a week
10 juni at 18:42
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8034
TABLE LAMP
Tilgman Keramik,
Tilgman Keramik
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
15/5 08:50:42 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgman keramik tilgmans keramik
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
in a week
10 juni at 20:23 -
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
in a week
10 juni at 20:47 -
3140 TABLE LAMP
19th century, France, porslin / metall, fd Fotogen..//
Auction ends
in a week
10 juni at 18:41
-
3141 TABLE LAMP
column, onyx / metall. Height: 45 cm,
Auction ends
in a week
10 juni at 18:42