ART / Etchings etc / Graphic art 13557114
nr 1355 7114
Willem de Kooning
(1904-1997), Nederländerna
3 pcs, Willem de Kooning (1904-1997), Nederländerna. "Facsimile signature", Copy MOMA 1967, Tryckta 1988, New York, signed, numrerade 28/60. Sheet: 69, 5x58 cm, oramade lösa blad,
GRAPHIC ART, 3 st, "Facsimile signature", Copy MOMA 1967, Tryckta 1988, New York, Signerade, numrerade 28/60. Bladets mått: 69,5x58 cm, oramade lösa blad
Willem de Kooning, Dutch-American abstract expressionist artist born 1904 in Rotterdam, dead 1997 in Springs, Long Island, New York.
3000
SEK 9800
Monday October 19 2020
at 20:19:31
2.000 kr
2.400 kr
2.400 kr
2.400 kr (Robot)
2.600 kr
6.000 kr
3.200 kr
3.400 kr (Robot)
3.600 kr
3.800 kr (Robot)
4.000 kr
4.200 kr (Robot)
4.400 kr
4.600 kr (Robot)
4.800 kr
5.000 kr (Robot)
5.200 kr
5.400 kr (Robot)
5.600 kr
5.800 kr (Robot)
6.200 kr
6.600 kr
6.800 kr (Robot)
7.200 kr
7.400 kr (Robot)
8.200 kr
8.400 kr (Robot)
8.600 kr
8.800 kr (Robot)
9.200 kr
9.400 kr (Robot)
9.600 kr
- Thema-auction
Oct 19
Read more about Grafik
Willem de Kooning
Read more about Willem de Kooning