KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16045095
nr 1604 5095
Bror Lindh
(1877-1941), Sverige
Färgetsning, Tulpaner. Signerad, 33x23 cm, yttermått inklusive ram: 41x30 cm
Bror Lindh, svensk målare, tecknare och grafiker född 1877, död 1941.
Utrop:
500 kr
måndag 11 mars 2024
kl 18:18:22
Bror Lindh
Läs mer om Bror Lindh