KONST / Oljemålningar / Anna rosenbäck 10791018
*
nr 1079 1018
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 20:21:23
- Specialauktion
31 okt
A(u)ktion!
Diabetes Wellness anordnar en konstauktion i samarbete med Metropol Auktioner till förmån för diabetesforskningen. Ett antal konstnärer och fotografer har skänkt verk till auktionen och intäkterna frå ...
Läs mer om A(u)ktion!
- Konstnär/Designer
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Läs mer om Anna Rosenbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna rosenbäck lager på lager teknik olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Läs mer om A(u)ktion!
Läs mer om Anna Rosenbäck
nr 1079 1018
Anna Rosenbäck
(f. 1969), Sverige
Anna Rosenbäck (f. 1969), 2016, 'Abstrakt bild', signerad a tergo 'A Rosenbäck -16', olja på duk, 50x50 cm, lager på lager teknik. Skapad av Anna Rosenbäck särskilt för 'A(u)ktion - konst i kampen mot diabetes 2016'
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i Stockholm
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Specialauktion
31 okt
A(u)ktion!
Diabetes Wellness anordnar en konstauktion i samarbete med Metropol Auktioner till förmÃ¥n för diabetesforskningen. Ett antal konstnärer och fotografer har skänkt verk till auktionen och intäkterna frÃ¥ ...Läs mer om A(u)ktion!
- Konstnär/Designer
Anna Rosenbäck
Anna Rosenbäck, svensk bildkonstnär född 1969 i Moskva, Ryssland, bosatt i StockholmLäs mer om Anna Rosenbäck
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna rosenbäck lager på lager teknik olja på duk oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30