LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 11108004
*
nr 1110 8004
LIGHTING ARMATURE
diameter: 65 ca, minor cracks.
diameter: 65 ca
Condition: nagg
Estimate:
2000
Sold:
SEK 1800
Auction date:
Monday May 22 2017
at 19:41:59
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/5 17:39:09
1
1.500 kr
11/5 20:41:01
2
1.700 kr
22/5 19:36:59
3
Vinnande bud
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
9252 Fönsterlampor
one pair, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden...//
Auction ends
today
27 maj at 19:50
-
9001 INDUSTRIAL LAMP
grönlackerad. Height: ca 50 cm, wear, rost.
Auction ends
today
27 maj at 18:48
-
9269 CHANDELIER
Oscariansk, with pendants, brass, + takkåpa i gla..//
Auction ends
today
27 maj at 18:40
-
8225 CHANDELIER
rococo style, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
27 maj at 20:39
-
9110 LIGHTING ARMAT..
+ hanging lamp, Maiolica, höj -och sänkbar, brass,..//
Auction ends
today
27 maj at 20:55
-
9103 LIGHTING ARMAT..
9 st ljushållare, glass cover, brass. Diameter: 61..//
Auction ends
today
27 maj at 18:57
*
LIGHTING ARMATURE
Condition: nagg
Read more about 50/60-tal
nr 1110 8004
LIGHTING ARMATURE
diameter: 65 ca, minor cracks.
diameter: 65 ca
Condition: nagg
Estimate: | 2000 |
---|---|
Sold: | SEK 1800 |
Auction date: |
Monday May 22 2017 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
7/5 17:39:09 | 1 | 1.500 kr |
11/5 20:41:01 | 2 | 1.700 kr |
22/5 19:36:59 | 3 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 22
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
9252 Fönsterlampor
one pair, Hans-Agne Jakobsson (1919-2009), Sweden...//
Auction ends
today
27 maj at 19:50 -
9001 INDUSTRIAL LAMP
grönlackerad. Height: ca 50 cm, wear, rost.
Auction ends
today
27 maj at 18:48 -
9269 CHANDELIER
Oscariansk, with pendants, brass, + takkåpa i gla..//
Auction ends
today
27 maj at 18:40
-
8225 CHANDELIER
rococo style, stomme i mässing, 6 st ljuspunkter. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
27 maj at 20:39 -
9110 LIGHTING ARMAT..
+ hanging lamp, Maiolica, höj -och sänkbar, brass,..//
Auction ends
today
27 maj at 20:55 -
9103 LIGHTING ARMAT..
9 st ljushållare, glass cover, brass. Diameter: 61..//
Auction ends
today
27 maj at 18:57