ART / Etchings etc / Colour etching 14077459
nr 1407 7459
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 19/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 19/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 450
Monday July 5 2021
at 21:05:44
350 kr
400 kr
150 kr
200 kr (Robot)
250 kr
300 kr (Robot)
350 kr
400 kr (Robot)
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander