GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 10031083
*
nr 1003 1083
VASE
tilgmans, 1960s, height: 37 cm,
Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 37 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 800
Auction date:
Sunday December 20 2015
at 18:36:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/12 15:39:50
1
250 kr
19/12 13:32:47
2
150 kr
19/12 13:32:47
1
200 kr (Robot)
20/12 17:43:38
3
350 kr
20/12 18:21:28
4
400 kr
20/12 18:21:43
5
450 kr
20/12 18:23:06
4
600 kr
20/12 18:27:16
5
600 kr
20/12 18:27:16
4
600 kr (Robot)
20/12 18:30:36
5
700 kr
20/12 18:31:02
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik tilgmans
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:38
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
in two days
3 juni at 19:43
-
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:07
*
VASE
Läs om budbetjänten
nr 1003 1083
VASE
tilgmans, 1960s, height: 37 cm,
Tilgman Keramik, 1960-tal, höjd: 37 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 800 |
Auction date: |
Sunday December 20 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
17/12 15:39:50 | 1 | 250 kr |
19/12 13:32:47 | 2 | 150 kr |
19/12 13:32:47 | 1 | 200 kr (Robot) |
20/12 17:43:38 | 3 | 350 kr |
20/12 18:21:28 | 4 | 400 kr |
20/12 18:21:43 | 5 | 450 kr |
20/12 18:23:06 | 4 | 600 kr |
20/12 18:27:16 | 5 | 600 kr |
20/12 18:27:16 | 4 | 600 kr (Robot) |
20/12 18:30:36 | 5 | 700 kr |
20/12 18:31:02 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvvas keramik tilgmans
-
3120 VASES
+ box for sweets, 3 pcs, including "VÃ¥r lilla stad..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:38 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
in two days
3 juni at 19:43 -
3109 Vaser / ljusst..
one pair, Ulla Kraitz (b. 1936), Sweden. Stoneware..//
Auction ends
in two days
3 juni at 20:07