KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 11402009
*
nr 1140 2009
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvareller, 2 st, Staffan Kronberg (f. 1902), Blåsippsbacke & Höstskog, 15x9
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 oktober 2017
kl 20:45:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 20:23:41
1
600 kr
29/10 09:22:23
2
400 kr
29/10 09:22:23
1
450 kr (Budbetjänt)
30/10 20:40:43
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00
*
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Staffan Kronberg
nr 1140 2009
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Akvareller, 2 st, Staffan Kronberg (f. 1902), Blåsippsbacke & Höstskog, 15x9
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 oktober 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/10 20:23:41 | 1 | 600 kr |
29/10 09:22:23 | 2 | 400 kr |
29/10 09:22:23 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
30/10 20:40:43 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Staffan Kronberg
Staffan Kronberg, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare, född 1902.Läs mer om Staffan Kronberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller staffan kronberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:00