ART / Oil paintings / Oil painting 14618183
nr 1461 8183
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sweden. Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), no signature, gårdsmotiv från Hven. Oil on canvas, 44x54cm, outer dimensions including frame: 54x63cm,
OIL PAINTING, Tillskriven ( Intyg från sonen medföljer), ej signerad, gårdsmotiv från Hven. Olja på duk, 44x54cm, yttermått inklusive ram: 54x63cm
Emil Johanson-Thor, Swedish painter and graphic artist, born 1889, dead 1958.
2000
SEK 1500
Monday April 18 2022
at 18:17:47
12/4 14:04:02
Emil Johanson-Thor
Read more about Emil Johanson-Thor