ART / Lithographs / Litograph in colors 9344276
*
nr 934 4276
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Göran Hahne (b. 1943), Båtar, 167/360, subject: 54x38,
LITOGRAPH IN COLORS, Göran Hahne (f. 1943), Båtar, 167/360, motivet: 54x38
Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.
Droit De Suite
Estimate:
300
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:39:22
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 10:22:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.
Read more about Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
in a week
10 juni at 19:09
-
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22
-
4003 LITOGRAPH IN C..
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sweden. Signed, nu..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
10 juni at 20:51
-
3185 LITOGRAPH IN C..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
10 juni at 20:38
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. "Svensk sö..//
Auction ends
in a week
10 juni at 19:35
-
2077 GRAPHIC ART
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signed, numbered 20..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:08
*
Göran Hahne
Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.
Read more about e-auktion
Read more about Göran Hahne
nr 934 4276
Göran Hahne
(f. 1943), Sverige
Göran Hahne (b. 1943), Båtar, 167/360, subject: 54x38,
LITOGRAPH IN COLORS, Göran Hahne (f. 1943), Båtar, 167/360, motivet: 54x38
Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 300 |
Sold: | SEK 100 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/1 10:22:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Göran Hahne
Göran Hahne, Swedish painter, graphic artist and illustrator, born 1943.Read more about Göran Hahne
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar färglitografi grafik göran hahne litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
in a week
10 juni at 19:09 -
2109 LITOGRAPH IN C..
Helga Wachholz (b. 1936), Germany. "Moulin Rouge"...//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:22 -
4003 LITOGRAPH IN C..
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sweden. Signed, nu..//
Present: SEK 300
Auction ends
in a week
10 juni at 20:51
-
3185 LITOGRAPH IN C..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
10 juni at 20:38 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. "Svensk sö..//
Auction ends
in a week
10 juni at 19:35 -
2077 GRAPHIC ART
Lise Lundgren. "Sluten lotus". Signed, numbered 20..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 19:08