ART / Etchings etc / Carborundumetsning 11709029
*
nr 1170 9029
Antoni Clavé
(1913-2005)
Antoni Clavé (1913-2005). 83/99, composition, sheet: 76x57,
Carborundumetsning, Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
Droit De Suite
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1500
Auction date:
Monday Mars 19 2018
at 19:56:18
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/2 22:14:20
1
1.100 kr
19/3 14:57:52
2
Vinnande bud
19/3 14:58:15
2
justering av budtak
19/3 19:51:18
3
1.400 kr
19/3 19:51:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni clavé carborundumetsning etsningar grafik komposition
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57
-
3267 ETCHING
Vatican, eftertryck. Image dimensions: 42x62 cm, o..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38
-
3293 COLOUR ETCHING
Bo Cronqvist (b. 1948), Sweden. Signed, numbered 4..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:42
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Present: SEK 200
Auction ends
today
3 juni at 20:43
-
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14
*
Antoni Clavé
Läs om budbetjänten
Read more about Grafik
nr 1170 9029
Antoni Clavé
(1913-2005)
Antoni Clavé (1913-2005). 83/99, composition, sheet: 76x57,
Carborundumetsning, Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1500 |
Sold: | SEK 1500 |
Auction date: |
Monday Mars 19 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
20/2 22:14:20 | 1 | 1.100 kr |
19/3 14:57:52 | 2 | Vinnande bud |
19/3 14:58:15 | 2 | justering av budtak |
19/3 19:51:18 | 3 | 1.400 kr |
19/3 19:51:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Mar 19
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni clavé carborundumetsning etsningar grafik komposition
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1000
Auction ends
in two weeks
17 juni at 20:57 -
3267 ETCHING
Vatican, eftertryck. Image dimensions: 42x62 cm, o..//
Auction ends
today
3 juni at 20:38 -
3293 COLOUR ETCHING
Bo Cronqvist (b. 1948), Sweden. Signed, numbered 4..//
Present: SEK 100
Auction ends
today
3 juni at 20:42
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Present: SEK 200
Auction ends
today
3 juni at 20:43 -
2084 WOOD ENGRAVING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. "Hjorttunga". S..//
Auction ends
in two weeks
17 juni at 18:14