KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12318075
nr 1231 8075
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Stockholmsmotiv från Skeppsholmen, Signerad. Olja på duk, 71x121 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:39:07
27/1 13:13:07
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson