SILVER & METAL / Silver / Charger 7551041
nr 755 1041
CHARGER
19th century, silver, length: 33, Dekor med papegojor, 210g, A4588253245612808.
1800-tal, Silver, längd: 33, Dekor med papegojor, 210g, utländska stämplar
Condition: slitage, skador
Withdrawn
Monday April 23 2012
at 18:05:54
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver