BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 9344016
*
nr 934 4016
Bordslampa
Tilgman Keramik, höjd: 63
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:41:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/1 22:55:28
1
100 kr
12/1 18:32:25
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgmans
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17
-
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07
-
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmoreread glasku..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9231 Bordslampa
Tidigt 1900-tal, Kolonn, mässing. Höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:52
*
Bordslampa
Läs mer om e-auktion
nr 934 4016
Bordslampa
Tilgman Keramik, höjd: 63
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/1 22:55:28 | 1 | 100 kr |
12/1 18:32:25 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor tilgmans
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9104 Bordslampa
keramik. Höjd: 110 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:17 -
9141 Bordslampa
Kina, fd perukstock, porslin. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:22
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:07 -
9310 Bordslampa
Strindbergmodell, Texa, nutida, marmoreread glasku..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9231 Bordslampa
Tidigt 1900-tal, Kolonn, mässing. Höjd: 72 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:52