ART / Lithographs / Litograph in colors 13151267
nr 1315 1267
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
(1884-1965), Sverige
Gösta Adrian-Nilsson (GAN) (1884-1965), Sweden. Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numbered 89/475. Subject: 50x70cm,
LITOGRAPH IN COLORS, Ur serien de tre små sjömännen äventyr i Paris. Stämpelsignerad, numrerad 89/475. Motivet: 50x70cm
Gösta Adrian-Nilsson (GAN), Swedish painter, born 1884, dead 1965.
3000
SEK 4000
Monday Mars 23 2020
at 19:14:59
2.600 kr
3.000 kr
3.200 kr (Robot)
3.400 kr
3.600 kr (Robot)
3.800 kr
- Thema-auction
Mar 23
Read more about Grafik
Gösta Adrian-Nilsson (GAN)
Read more about Gösta Adrian-Nilsson (GAN)