LIGHTING / Table lamps / Table lamp 8597064
*
nr 859 7064
TABLE LAMP
Tilgman, ceramics, bastskärm, height: ca 65 cm,
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 400
Auction date:
Monday November 11 2013
at 18:53:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/11 07:43:26
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:14
-
3045 TABLE LAMP
Belid. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:32
-
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:17
-
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:06
-
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:09
*
TABLE LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 859 7064
TABLE LAMP
Tilgman, ceramics, bastskärm, height: ca 65 cm,
Tilgman Keramik, keramik, bastskärm, höjd: ca 65 cm
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 400 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/11 07:43:26 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bastskärm bordlampa bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik tilgman
-
3237 TABLE LAMP
+ floor lamp. Height: 76-152,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:14 -
3045 TABLE LAMP
Belid. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:32 -
3083 TABLE LAMP
Bergboms. Brass. Height: 65 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:37
-
1003 TABLE LAMP
Daum Nancy, France. Underfångsglas. Signed. Height..//
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:17 -
3046 TABLE LAMP
Italy. Height: 67 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 18:06 -
3048 TABLE LAMP
Krome. Height: 50 cm,
Auction ends
this Monday
3 juni at 20:09