ART / Lithographs / Litograph in colors 14677167
nr 1467 7167
Tage Åsén
(f. 1943), Sverige
Tage Åsén (b. 1943), Sweden. Signed, numbered EA, dated -78, "Makten och härligheten". Litograph in colors, Image dimensions: 54x40. Outer dimensions including frame: 74x58,
LITOGRAPH IN COLORS, Signerad, numrerad EA, daterad -78, "Makten och härligheten". Färglitografi, bildmått: 54x40. Yttermått inklusive ram: 74x58 cm
Tage Åsén, Swedish painter and graphic artist, born 1943.
800
SEK 300
Monday May 16 2022
at 18:04:10
11/5 22:41:21