KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15922012
nr 1592 2012
Mona Seilitz
(1943-2008), Sverige
Oljemålning, Dam med tulpan. Signerad, daterad -96. Olja på duk, 52x36 cm, yttermått inklusive ram: 62x46
Mona Seilitz, svensk skådespelare och målare född 1943, död 2008.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 januari 2024
kl 18:29:37
22/1 18:19:25
22/1 18:24:51
22 jan
Specialauktion Mona Seilitz
Läs mer om Specialauktion Mona Seilitz
Mona Seilitz
Läs mer om Mona Seilitz