KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9512306
nr 951 2306
Akvarell
Fritz Sandström, Slaget vid Somme 1916, Franska främlingslegionen, signerad, 12, 5x18
Kondition: Konstnären Dick Beer var en stridskompis under kriget
måndag 30 mars 2015
kl 18:10:19