GLASS & CERAMICS / Ceramics / Teservisdelar 5715320
*
nr 571 5320
Teservisdelar
Lenght: ()
c:a 15 del. Gefle, nagg
Estimate:
100
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday Mars 16 2009
at 17:39:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/3 20:47:59
1
Vinnande bud
16/3 00:35:38
2
200 kr
16/3 00:36:12
2
300 kr
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
5083 SMALL PLATES
8st. Diameter: 20cm cm, Nittsjö.
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:17
-
5047 FÃ¥gelholk
mosaic. Height: 44cm cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:06
-
3018 VASE
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sweden. 'Spiral'. Up..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:00
-
5027 SPICE JARS
height, 13cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:07
-
5085 BOWL
Falkenberg. Diameter: 31cm cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:27
-
2140 CHARGER
Lena Svensson, stoneware. Diameter: 22, 5 cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:15
*
Teservisdelar
nr 571 5320
Teservisdelar
Lenght: ()
c:a 15 del. Gefle, nagg
Estimate: | 100 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday Mars 16 2009 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/3 20:47:59 | 1 | Vinnande bud |
16/3 00:35:38 | 2 | 200 kr |
16/3 00:36:12 | 2 | 300 kr |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle keramik nagg svensk keramik svenska keramiker tekopp tekoppar teservisdelar
-
5083 SMALL PLATES
8st. Diameter: 20cm cm, Nittsjö.
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:17 -
5047 FÃ¥gelholk
mosaic. Height: 44cm cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:06 -
3018 VASE
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sweden. 'Spiral'. Up..//
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:00
-
5027 SPICE JARS
height, 13cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:07 -
5085 BOWL
Falkenberg. Diameter: 31cm cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 20:27 -
2140 CHARGER
Lena Svensson, stoneware. Diameter: 22, 5 cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:15