SILVER & METAL / Silver / Cream jugs 7393023
nr 739 3023
CREAM JUGS
1827, 1845, bl. a Anders Peter Lundkvist, förgyllda invändigt, ca 175 g, damaged.
2 st, silver, 1827, 1845, bl. a Anders Peter Lundkvist, förgyllda invändigt, ca 175 g
Condition: skadad
Withdrawn
Monday February 6 2012
at 19:54:31
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver