SILVER & METAL / Silver / Cream jug 6159159
nr 615 9159
CREAM JUG
silver, 1859, Anders Rothman, width: y, Örebro, invändigt förgylld, height: 12,
silver, 1859, Anders Rothman, d y, Örebro, invändigt förgylld, höjd: 12
1000
SEK 950
Monday December 7 2009
at 19:39:50
700 kr
650 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver