KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckningar 12848002
*
nr 1284 8002
Roger Welch
(f. 1946), USA
4 skisser till ”Ewert Stenmark – Stockholm, Sweden Project”, tuschteckningar, 1974 + triptyk ”Grand Mother Ida…” 1972 (3 fotografier)
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 19:11:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 10:07:04
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk roger welch sweden project” tuschteckningar usa vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
*
Roger Welch
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
nr 1284 8002
Roger Welch
(f. 1946), USA
4 skisser till ”Ewert Stenmark – Stockholm, Sweden Project”, tuschteckningar, 1974 + triptyk ”Grand Mother Ida…” 1972 (3 fotografier)
Roger Welch, amerikansk konstnär född 1946.
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 10:07:04 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk roger welch sweden project” tuschteckningar usa vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14