ART / Etchings etc / Kassett m bilder 5442162
*
nr 544 2162
Kassett m bilder
Lenght: ()
Signerade Mary Eales, ca 50 blad, sekelskifte 1900, tecknade mönster och illustrationer
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday September 29 2008
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/9 15:30:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kassett m bilder
-
5303 ETCHING
Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
Auction ends
in two days
17 juni at 19:41
-
5215 ETCHING
Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two days
17 juni at 20:16
-
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1100
Auction ends
in two days
17 juni at 20:57
-
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
17 juni at 19:32
-
2157 ETCHING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. Signed, numbere..//
Auction ends
in two days
17 juni at 20:53
-
5301 ETCHING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. Signed, numbere..//
Auction ends
in two days
17 juni at 19:38
*
Kassett m bilder
nr 544 2162
Kassett m bilder
Lenght: ()
Signerade Mary Eales, ca 50 blad, sekelskifte 1900, tecknade mönster och illustrationer
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday September 29 2008 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/9 15:30:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kassett m bilder
-
5303 ETCHING
Carl Larsson (1853-1919), Sweden. Signed, 'den gla..//
Auction ends
in two days
17 juni at 19:41 -
5215 ETCHING
Evert Lundquist (1904-1994), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in two days
17 juni at 20:16 -
2021 ETCHING
Lena Cronqvist (b. 1938), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 1100
Auction ends
in two days
17 juni at 20:57
-
4089 ETCHING
Lennart Olausson (b. 1944), Sweden. Söder. Signed,..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
17 juni at 19:32 -
2157 ETCHING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. Signed, numbere..//
Auction ends
in two days
17 juni at 20:53 -
5301 ETCHING
Maud Comstedt (1920-1984), Sweden. Signed, numbere..//
Auction ends
in two days
17 juni at 19:38