ART / Lithographs / Litograph in colors 9344347
*
nr 934 4347
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens exemplar), signed, subject: 29x23,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 29x23
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday January 12 2015
at 20:47:38
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/1 10:24:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:08
-
9038 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:12
-
9036 LITOGRAPH IN C..
Camilla Pyk (b. 1966), Sweden. Signed, numbered 51..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:55
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:29
-
9084 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:41
-
9064 LITOGRAPH IN C..
Lasse Ã…berg (b. 1940), Sweden. Height: C upplaga m..//
Present: SEK 200
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:28
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Read more about e-auktion
Read more about Sven Lidberg
nr 934 4347
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens exemplar), signed, subject: 29x23,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 29x23
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 500 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
12/1 10:24:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik konstnärens exemplar litografi litografier litografiskt blad sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9037 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:08 -
9038 LITOGRAPH IN C..
Bengt Lindström (1925-2008), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:12 -
9036 LITOGRAPH IN C..
Camilla Pyk (b. 1966), Sweden. Signed, numbered 51..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:55
-
8264 LITOGRAPH IN C..
Jan Roede. Signed, numbered 87/100, dated 1993. Li..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:29 -
9084 LITOGRAPH IN C..
Lars Norrman (1915-1979), Sweden. Signed, numbered..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:41 -
9064 LITOGRAPH IN C..
Lasse Ã…berg (b. 1940), Sweden. Height: C upplaga m..//
Present: SEK 200
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:28