KONST / Litografier / Litografi 7336612
*
nr 733 6612
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Litografi, Einar Jolin (1890-1976), 225/360, motivets mått: 46x56
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 19:13:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 18:22:15
1
1.500 kr
9/1 19:08:10
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23
*
Einar Jolin
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
nr 733 6612
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Litografi, Einar Jolin (1890-1976), 225/360, motivets mått: 46x56
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 18:22:15 | 1 | 1.500 kr |
9/1 19:08:10 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar jolin grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:23