ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 9344191
*
nr 934 4191
CHARCOAL DRAWING
Greta Gerell (1898-1982), portrait, signerad -49, subject size: 50 x 37,
Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:29:30
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/1 11:44:54
1
300 kr
11/1 15:35:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller greta gerell kolteckning porträtt porträttmåleri teckning teckningar vattenfärg
-
9317 WATERCOLOUR
Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, dated -8..//
Auction ends
in two days
27 maj at 18:28
-
9081 WATERCOLOUR
Lee Kanold, dated - 2000, katt på stol, mm; 69x48 ..//
Auction ends
in two days
27 maj at 20:29
-
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in two days
27 maj at 20:39
-
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in two days
27 maj at 20:57
-
9209 WATERCOLOURS
2 pcs, unidentified artist. "Ringsjön". Signed, da..//
Auction ends
in two days
27 maj at 18:04
*
CHARCOAL DRAWING
Read more about e-auktion
nr 934 4191
CHARCOAL DRAWING
Greta Gerell (1898-1982), portrait, signerad -49, subject size: 50 x 37,
Greta Gerell (1898-1982), porträtt, signerad -49, motivets mått: 50 x 37
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 350 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/1 11:44:54 | 1 | 300 kr |
11/1 15:35:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller greta gerell kolteckning porträtt porträttmåleri teckning teckningar vattenfärg
-
9317 WATERCOLOUR
Alain Soucasse (b. 1951), Sweden. Signed, dated -8..//
Auction ends
in two days
27 maj at 18:28 -
9081 WATERCOLOUR
Lee Kanold, dated - 2000, katt på stol, mm; 69x48 ..//
Auction ends
in two days
27 maj at 20:29 -
7420 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Signread, composit..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two days
27 maj at 19:31
-
7425 WATERCOLOUR
Peter Kolacz (b. 1968), Kanada. Composition. Water..//
Auction ends
in two days
27 maj at 20:39 -
9035 WATERCOLOUR
Thage Nordholm (1927-1990), Sweden. Signed, familj..//
Auction ends
in two days
27 maj at 20:57 -
9209 WATERCOLOURS
2 pcs, unidentified artist. "Ringsjön". Signed, da..//
Auction ends
in two days
27 maj at 18:04