KONST / Litografier / Färglitografi 11031291
*
nr 1103 1291
Leonor Fini
(1907-1996), Argentina
Färglitografi, 4 st, Leonor Fini (1907-1996), bladets mått: 71x55
Kondition: lösa blad
Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 20:54:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 14:21:59
1
900 kr
23/4 21:38:56
2
800 kr
23/4 21:38:56
1
900 kr (Budbetjänt)
24/4 20:35:52
3
1.000 kr
24/4 20:49:21
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argentina argentinsk färglitografi grafik leonor fini litografi litografier litografiskt blad sydamerika sydamerikansk
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22
-
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50
-
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27
*
Leonor Fini
Kondition: lösa blad
Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Läs om budbetjänten
nr 1103 1291
Leonor Fini
(1907-1996), Argentina
Färglitografi, 4 st, Leonor Fini (1907-1996), bladets mått: 71x55
Kondition: lösa blad
Leonor Fini, Argentisk bildkonstnär född 1907, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 14:21:59 | 1 | 900 kr |
23/4 21:38:56 | 2 | 800 kr |
23/4 21:38:56 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
24/4 20:35:52 | 3 | 1.000 kr |
24/4 20:49:21 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argentina argentinsk färglitografi grafik leonor fini litografi litografier litografiskt blad sydamerika sydamerikansk
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:09 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:22 -
4168 Färglitografi
Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, färgli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:49
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 20:57 -
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:50 -
4019 Färglitografi
Ola Billgren (1940-2001), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:27